Modele BIM klap dymowych Kera Awak. Dlaczego warto z nich korzystać

Nowoczesne technologie zapewniają niezwykle użyteczne narzędzia do projektowania i planowania inwestycji. Być może najważniejszym z nich są modele BIM (Building Information Modeling, co można przetłumaczyć jako „modelowanie informacji o budynku”), stanowiące naturalne rozwinięcie dawno zapomnianych projektów z desek kreślarskich, ale oferujące nieporównywanie większe możliwości. Wykorzystuje się je przede wszystkim podczas projektowania budynków oraz koordynacji w trakcie ich tworzenia, ale znajdują również szerokie zastosowanie przy tworzeniu wielu innych elementów, w tym wyposażenia wnętrz.

 

Do tej zacnej grupy produktów wykorzystujących technologię BIM należą również produkowane przez nas klapy dymowe – dzięki wykorzystaniu tej technologii możemy stworzyć precyzyjną wizualizację naszego produktu, ustalić wszystkie jego parametry oraz właściwości, a następnie dostosować go do projektu budynku, tworząc efektywną, sprawnie działającą instalację.

 

Najważniejsze zalety modeli BIM

Technologia BIM to nie tylko trójwymiarowa wizualizacja projektu, ale również możliwość wprowadzenia szeregu informacji o właściwościach obiektów i ich niewidocznych na pierwszy rzut oka parametrach, takich jak geometria, masa, powierzchnia czynna czy też współczynnik przenikania ciepła dla całego wyrobu.  Gdy zmieni się jeden z nich, kolejne dostosowują się do nowej wartości, dzięki czemu o wiele łatwiej uniknąć błędów. Technologia BIM pozwala również bardzo łatwo obliczyć związane z przedsięwzięciem wydatki, nadając konkretny koszt każdemu z jego elementów.

 

Możliwości technologii BIM

 

Wprowadzenie różnych parametrów, a także zapewniany przez niektóre aplikacje BIM dostęp do ogromnej bazy danych, umożliwiają weryfikację na bieżąco wielu składowych, takich jak całkowita przepuszczalność światła, jego analiza energetyczna, czy wpływ na izolację budynku. Równocześnie jasno widoczne są wszelkie pomyłki lub niespójności, dzięki czemu projektanci mogą łatwo zauważyć, które z elementów działać będą poprawnie, a które wymagają dopracowania. Szczegółowe informacje o obiekcie przydatne są jednak nie tylko podczas jego tworzenia, ale również w procesie budowy obiektu i będących w tej chwili standardem zamiany materiałów, lub nawet w czasie użytkowania. Dzięki temu modele BIM znajdują niezwykle szerokie zastosowanie.