KERA AWAK

Systemy oddymiania grawitacyjnego

Systemy oddymiania grawitacyjnego są technologią często ratującą ludzkie życie. Ich zadaniem jest odprowadzenie dymu i ciepła z pomieszczeń ogarniętych pożarem. Umożliwia to ewakuowanie się i minimalizuje straty materialne, ułatwiając jednocześnie przeprowadzenie akcji gaśniczo-ratowniczej.

 

Oddymianie hal przemysłowych to nie jedyne funkcje klap dymowych. Stosuje się je również ze względu na funkcję wentylacyjną. Dzięki nim komfort pracy w upalne dni zauważalnie wzrasta. Skontaktuj się z nami, by poznać wszystkie zalety płynące z montażu. Systemy oddymiania grawitacyjnego mogą być na wyciągnięcie ręki!

Jak działa oddymianie grawitacyjne?

Urządzenie uruchomia się na trzy sposoby: automatycznie poprzez pobudzenie czujek dymowych/wyzwalaczy termicznych w przypadku systemów pneumatycznych,ręcznie, przez wciśnięcie przycisku oddymiania oraz na skutek przyjęcia sygnału z centrali CSP. Po włączeniu systemu oddymiania grawitacyjnego natychmiast otwierają się klapy, będące najważniejszą częścią instalacji. Wypór termiczny (konwekcja) sprawia, że na zewnątrz wydostają się trujące substancje, czad, dym i ciepło powstałe wskutek spalania.


Otwarte klapy dymowe oczyszczają powietrze i umożliwiają ewakuację zagrożonym osobom. Pomagają chronić mienie i konstrukcję budynku, ograniczając niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się dymu.

 

System oddymiania grawitacyjnego - dlaczego warto?

Klapy dymowe stanowią kluczowy element zabezpieczeń przeciwpożarowych. Używa się ich do oddymiania hal przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych. Systemy oddymiania grawitacyjnego instaluje się także w budownictwie mieszkalnym. Ich głównym zadaniem i zarazem niepodważalną zaletą jest ochrona ludzkiego życia. Choćby z tego względu warto się zdecydować na ich montaż.

 

Istotną cechą tego zabezpieczenia przeciwpożarowego jest automatyczne uruchamianie, odbywające się bez ingerencji człowieka. Instalacja systemu nie jest inwazyjna dla konstrukcji budynku. Klapy dymowe dodatkowo mogą pełnić funkcję wentylacyjną. Są pożyteczne nie tylko w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego.

Co wchodzi w skład systemu oddymiania grawitacyjnego?

W skład instalacji zabezpieczenia przeciwpożarowego działającego w oparciu o konwekcję wchodzą przede wszystkim klapy dymowe, czujniki dymu/wyzwalacze termiczne i przycisk ręcznego uruchamiania oddymiania. Uzupełnienie całego systemu tworzą kurtyny dymowe dzielące obiekt na sektory dymowe oraz otwory napowietrzające, którymi najczęściej są bramy. Całość spełnia swoje zadanie dzięki mechanicznym, elektrycznym i pneumatycznym napędom - siłownikom.


Dla sprawnego i niezawodnego działania urządzenia istotna jest jego fachowa i profesjonalna instalacja. Warto powierzyć ją profesjonalistom. Należy pamiętać o obowiązku regularnego serwisowania i przeglądu systemu.

Oddymianie grawitacyjne hal, magazynów i klatek schodowych

Klapy dymowe z naszej oferty pozwalają na oddymianie hal przemysłowych. Znajdą zastosowanie w halach produkcyjnych i umożliwią oddymianie magazynów. Klapy dymowe zapewniają bezpieczeństwo w czasie pracy; mogą również pełnić funkcję wentylacyjną i podnosić komfort pracy w upalne dni. Dzięki nim wszyscy pracownicy są bezpieczni na wypadek pożaru. Jednocześnie klapy dymowe sprawdzą się w budynkach mieszkalnych, gdzie umożliwią oddymianie klatek schodowych, przedsionków przeciwpożarowych i wspólnych korytarzy.

Oferujemy dostawę oraz montaż zakupionych u nas produktów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, konsultujemy z klientami wybór danego wyrobu. Pomagamy klientom dopasować klapy dymowe, świetliki dachowe czy pasma świetlne do projektu budynku tak, by optymalnie spełniały swoją funkcję.


 Proponowane przez nas systemy posiadają niezbędne certyfikaty. Są konstruowane z zachowaniem wszelkich norm prawnych. Zwracamy uwagę, by miały wysoką jakość. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii NRO KERA Fire Protect, produkty Kera Awak klasyfikuje się jako nierozprzestrzeniające ognia Broof(t1). Wszystkie produkowane przez nas elementy wytwarzamy w naszej podpoznańskiej siedzibie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie nadzorować cały proces produkcji.