Doświadczenie w wykonywaniu projektów oddymiania

 

Działamy na rynku od ponad 20 lat. W tym czasie wykonaliśmy wiele projektów dla różnych firm. Współpracowaliśmy z lokalnymi instytucjami i oddziałami, ale również znanymi firmami, jak np. Ikea. Wykonaliśmy szereg projektów systemów oddymiających czy doświetlających pomieszczenia.

 

Projekty oddymiania zgodne z wytycznymi NFPA

 

Działamy zgodnie z międzynarodowymi zarządzeniami oraz normami prawnymi. Nasze projekty systemów oddymiania tworzone są według standardów amerykańskiego Krajowego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Pożarom (NFPA). Projektując rozmieszczenie klap dymowych punktowych czy klap dymowych w pasmach świetlnych, kierujemy się wytycznymi zawartymi w NFPA 204.

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą naszych realizacji wykonanych dla firm i instytucji z całej Polski.

Realizacje

Minth Szprotawa

Minth Szprotawa

Leave review
Na polecenie Generalnego Wykonawcy Atlas Ward Polska Sp. z o.o. prowadzimy prace montażowe świetlików dachowych, klap dymowych i pasm świetlnych w lubuskiej Szprotawie. Naszymi produktami dostarczamy niemal 5200 metrów kwadratowych doświetlenia naturalnym światłem dziennym i 350 metrów kwadratowych powierzchni czynnej oddymiania. Każda klapa dymowa dostarczona przez nas na obiekt, oprócz swojej nadrzędnej funkcji oddymiania, pełni też funkcję przewietrzania, dbając przy tym nie tylko o bezpieczeństwo użytkowników obiektu, ale również ich komfort. Klapy dymowe występujące zarówno jako punktowe, jak i te wbudowane w pasma świetlne wyposażone zostały dodatkowo w stalowe kraty antyupadkowe. Podstawy pasm świetlnych wykonane zostały jako samonośne, co oznacza, że nie wymagały wykonania ciągłego podparcia i pozwoliły na dokonanie oszczędności podczas realizacji konstrukcji dachu. Oprócz zamontowania naszych produktów, wykonania instalacji pneumatycznej oddymiania oraz elektrycznej przewietrzania, odpowiadamy również za wykonanie projektu oddymiania. Koniec prac montażowych przewidziany jest na przełomie marca i kwietnia 2023 roku.
Klient
ATLAS WARD POLSKA Sp. z o.o.
Data
17 luty 2023
Lokalizacja
Szprotawa, woj. lubuskie
Read More
Browar w Żywcu

Browar w Żywcu

Leave review
Na istniejącym budynku Browaru w Żywcu podjęliśmy się demontażu starych pasm świetlnych. W to miejsce zaproponowaliśmy nowe pasma świetlne wyposażone w klapy dymowe z napędem elektrycznym 24V. Wszystkie pasma świetlne zostały zabezpieczone kratami antyupadkowymi.
Klient
Grupa Żywiec S.A.
Data
16 grudzień 2022
Lokalizacja
Żywiec, woj. śląskie
Read More
Ikea Chlastawa 23

Ikea Chlastawa 23

Leave review
Kera Awak po raz kolejny na obiekcie Ikea! Co więcej, w doskonale nam znanej Chlastawie. Tym razem montowanych jest ponad 2200 metrów kwadratowych pasm świetlnych, by umożliwić równomierne doświetlenie całego budynku. Za oddymianie odpowiedzialnych jest niemal 70 klap dymowych, połączonych zamontowaną przez nas instalacją pneumatyczną oddymiania. Całość dopełniają dostarczone i zamontowane czerpnie wraz z niezbędną do zasilania i sterowania instalacją. Zakończenie prac planowane jest na styczeń 2023 roku.
Klient
Przedsiębiorstwo Budowlane CEGBUD Sp. z o.o.
Data
15 grudzień 2022
Lokalizacja
Chlastawa, woj. wielkopolskie
Read More
Mondi Simet Grabonóg

Mondi Simet Grabonóg

Leave review
Na zlecenie spółki Alstal wzięliśmy udział w rozbudowie istniejącego zakładu Mondi Simet w Grabonogu, w województwie wielkopolskim. Do naszych zadań należała dostawa i montaż ponad 220 metrów kwadratowych klap dymowych z napędem elektrycznym, a także 400 metrów kwadratowych świetlików dachowych. Część świetlików została wyposażona w przegrody ogniowe EI30, a wszystkie zamontowane produkty pokryte są panelami NRO Kera Fire Protect, zapewniającymi klasyfikację Broof(t1). Ostatnim etapem montażu było doprowadzenie instalacji elektrycznej oddymiania oraz wykonanie prób z działania systemu oddymiania.
Klient
ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.
Data
14 grudzień 2022
Lokalizacja
Grabonóg, woj. wielkopolskie
Read More
Polbruk Legnica

Polbruk Legnica

Leave review
Na zlecenie Przedsiębiorstwa Budowlanego Ambit Sp. z o.o. dostarczyliśmy i zamontowaliśmy świetliki stałe oraz przewietrzające, a także pasma świetlne wyposażone w klapy przewietrzające. Jak przy większości projektów, instalacja elektryczna przewietrzania również leżała w gestii Kera Awak. Odbiorcą naszych usług został Polbruk S.A. w Legnicy.
Klient
Przedsiębiorstwo Budowlane AMBIT Sp. z o.o.
Data
10 grudzień 2022
Lokalizacja
Legnica, woj. dolnośląskie
Read More
Knorr-Bremse Rzeszów

Knorr-Bremse Rzeszów

Leave review
We współpracy z firmą Polimex Infrastruktura, na obiekcie Knorr-Bremse, podjęliśmy się dostawy i montażu pasm świetlnych wyposażonych w dwuskrzydłowe klapy dymowe z napędem pneumatycznym i dodatkową funkcją przewietrzania, realizowaną za pomocą siłowników elektrycznych 230V. Nad pomieszczeniami biurowymi zamontowano stałe pasma świetlne oraz świetlik punktowy. Wykonanie zarówno instalacji pneumatycznej oddymiania jak i instalacji elektrycznej przewietrzania stanowiło ostatni etap prac na tym obiekcie. Natomiast całość prac rozpoczęła się wykonaniem przez nas projektu wykonawczego oddymiania.
Klient
Polimex Infrastruktura Sp. z o.o.
Data
30 listopad 2022
Lokalizacja
Rzeszów, woj. podkarpackie
Read More
Puratos Kostrzyn Wlkp.

Puratos Kostrzyn Wlkp.

Leave review
Na obiekt Puratos Polska Sp. z o.o., na zlecenie Jakon Sp. z o.o. dostarczyliśmy i zamontowaliśmy klapy dymowe jednoskrzydłowe z napędem pneumatycznym oraz funkcją przewietrzania, realizowaną za pomocą elektrycznych siłowników 230V. Część klap dymowych została dodatkowo wyposażona w dodatkowe, nietransparentne pokrycie. Zarówno te pokrycia jak i podstawy wszystkich klap dymowych zostały pomalowane w jednolitym kolorze z palety RAL. Do naszych zadań należało także przygotowanie i zamontowanie instalacji pneumatycznej oddymiania oraz elektrycznej przewietrzania.
Klient
Jakon Sp. z o.o.
Data
28 listopad 2022
Lokalizacja
Kostrzyn, woj. wielkopolskie
Read More
Koninko V Żerniki

Koninko V Żerniki

Leave review
Dla Generalnego Wykonawcy, firmy Jakon Sp. z o.o., podjęliśmy się wyprodukowania, dostawy i montażu pasm świetlnych łukowych. Pasma wyposażone zostały w dwuskrzydłowe klapy dymowe z napędem pneumatycznym, z dodatkową funkcją przewietrzania, realizowaną elektrycznie (230V). Zakres naszych prac obejmował także montaż instalacji pneumatycznej oraz elektrycznej - przewietrzającej.
Klient
Jakon Sp. z o.o.
Data
7 październik 2022
Lokalizacja
Żerniki, woj. wielkopolskie
Read More
Miejski Magazyn Przeciwpowodziowy Kraków

Miejski Magazyn Przeciwpowodziowy Kraków

Leave review
W Krakowie, na zlecenie Budimex S.A., uczestniczyliśmy w budowie Miejskiego Magazynu Przeciwpowodziowego. Dostarczyliśmy i zamontowaliśmy pasma świetlne, świetliki dachowe, wyłazy oraz klapy jednoskrzydłowe z napędem elektrycznym. Wszystkie nasze produkty pokryte zostały panelami NRO Kera Fire Protect, zapewniającymi klasyfikację Broof(t1).
Klient
Budimex S.A.
Data
30 wrzesień 2022
Lokalizacja
Kraków, woj. małopolskie
Read More
Berotu Glinno

Berotu Glinno

Leave review
Na obiekcie Berotu, na zlecenie Przedsiębiorstwa Budowlanego CEGBUD, dokonaliśmy kompleksowego montażu pasm świetlnych wraz z klapami dymowymi z napędem pneumatycznym. Całość została połączona instalacją pneumatyczną oddymiania oraz instalacją elektryczną przewietrzania.
Klient
Przedsiębiorstwo Budowlane CEGBUD Sp. z o.o.
Data
30 sierpień 2022
Lokalizacja
Glinno, woj. wielkopolskie
Read More
Koninko VI Żerniki

Koninko VI Żerniki

Leave review
We współpracy z Jakon Sp. z o.o., po raz kolejny zrealizowaliśmy projekt na terenie parku przemysłowego Koninko w Żernikach, w województwie wielkopolskim. Wyprodukowaliśmy, dostarczyliśmy i zamontowaliśmy łukowe pasma świetlne. Pasma te wyposażone zostały w jednoskrzydłowe klapy przewietrzające, a naszymi pracami objęliśmy także niezbędną do prawidłowego działania klap instalację elektryczną przewietrzania. Pasma świetlne pokryte są panelami NRO Kera Fire Protect, zapewniającymi klasyfikację Broof(t1).
Klient
Jakon Sp. z o.o.
Data
7 sierpień 2022
Lokalizacja
Żerniki, woj. wielkopolskie
Read More
Hako Chałupy

Hako Chałupy

Leave review
Na inwestycji dla Hako Technology Sp. z o.o., w koszalińskich Chałupach, podjęliśmy się montażu pasm świetlnych. Tym razem pasma nie zawierają w sobie elementów otwieranych, tj. klap dymowych ani przewietrzających, ale za to pokryte są dodatkową, zewnętrzną warstwą Solar Control, zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń znajdujących się pod pasmami.
Klient
Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe BUD-PROJEKT Szymański i Książkiewicz Sp. J.
Data
30 czerwiec 2022
Lokalizacja
Chałupy, woj. zachodniopomorskie
Read More