O nas

Spółka AWAK działa na rynku od 1999 roku. W tym czasie wyspecjalizowała się w produkcji klap dymowych i kopułowych świetlików dachowych. W czerwcu 2005 AWAK podpisał z ICOPAL S.A. umowę kapitałową o wzajemnej współpracy. Od tego momentu, AWAK Sp. z o.o. funkcjonuje pod nazwą AWAK - Grupa ICOPAL. Nadrzędnym celem tej współpracy jest zbudowanie szerokiej oferty produktowej dla wszystkich partnerów biznesowych w zakresie systemów bezpieczeństwa przeciwogniowego dachu oraz ciągłe podnoszenie poziomu obsługi klienta.

Firma AWAK Sp. z o.o. lider w zakresie oddymiania obiektów budowlanych przeniosła swoją produkcję do Buku położonego w pobliżu węzła autostrady A2, 30 km na zachód od Poznania.

Nowa siedziba spółki to kompleks hal magazynowo - produkcyjnych połączonych z budynkiem biurowym. Umiejscowienie produkcji w nowych obiektach w Buku k/ Poznania ściśle jest związane z planami dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Obecna wielkość budynków produkcyjnych przedsiębiorstwa pozwoliło na przeprowadzenie dodatkowych inwestycji z zakresu wyposażenia w maszyny umożliwiających rozszerzenie zakresu produkcji.
Szybki i komfortowy załadunek gwarantują dwa nowoczesne doki przeładunkowe. Bieżące wysyłki i odbiory towaru realizowane są przez halę główną magazynu rotacyjnego przeznaczoną do kompletacji towaru.

Z przeprowadzonej modernizacji maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz przeniesienia do nowych obiektów płyną następujące korzyści:

  • Zwiększenie mocy produkcyjnej.
  • Posiadanie nowoczesnego parku maszynowego - urządzeń do obróbki metalu i obróbki termicznej tworzyw sztucznych - pozwala na lepsze dostosowanie produkcji do wymagań Klientów.
  • Możliwości własnej obróbki metali i profili aluminiowych - oznacza skrócenie terminów realizacji zleceń.
  • Zapewnienie ciągłej poprawy jakości produktów.
  • Polepszenie kontroli jakości.
  • Przyśpieszenie terminów realizacji zamówień.
  • Rozszerzenie gamy / portfela produktów.

Wyposażenie naszego działu produkcji odpowiada najwyższym europejskim standardom technologicznym. Doświadczona i wykwalifikowana kadra pracowników produkcji zapewnia pełne wykorzystanie możliwości technologicznych maszyn.

Rozwój Firmy zawdzięczamy polityce inwestycyjnej Grupy ICOPAL, do której AWAK został włączony w drugiej połowie 2005 roku. Dzięki temu otworzyły się dla naszych produktów nowe rynki zbytu na terenie całej Unii Europejskiej, jak również Europy Wschodniej.

AWAK stał się na lokalnym rynku ważnym pracodawcą. Liczymy się z możliwością dwukrotnego zwiększenia zatrudnienia w najbliższym czasie. Firma inwestuje zarówno w park maszynowy jak i w narzędzia niezbędne do pracy departamentu handlowego.

AWAK - Grupa ICOPAL jest firmą, której z pełnym zaufaniem można powierzyć problem doświetlania, przewietrzania i oddymiania budynków. Zastosowanie na dachach produktów AWAK to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu dla użytkowników tych budynków.

Copyright 2006 ICOPAL AWAK Sp. z o.o. ul. Dobieżyńska 56 64-320 Buk tel.: +48 61 810-88-39

Copyright 2006 ICOPAL AWAK Sp. z o.o. ul. Dobieżyńska 56 64-320 Buk tel.: +48 61 810-88-39